Senatul a dat undă verde pentru legea Romexpo / PSD, PNL și UDMR au votat ca statul să cedeze gratuit terenul / Legea merge la Camera Deputaților care este forul decizional
Senatorii au adoptat,miercuri proiectul de lege prin care ar urma să fie transferate, cu titlu gratuit, 46 hectare de teren către Camera de Comerţ, pentru dezvoltarea unui proiect imobiliar. Proiectul a fost trimis la reexaminare de către președintele Klaus Iohannis. Senatorii PSD, PNL și UDMR au votat din nou prevederile actuale ale proiectului , fără a bloca transferarea terenului. Legea va intra în dezbaterea Camerei Deputaților care este și forul decizional în acest caz.
About The Author
(Visited 4 times, 1 visits today)