Sorin Cîmpeanu, despre reintroducerea trimestrelor şcolare: Este propunerea Ministerului Educaţiei / Nu ştiu dacă este o coincidenţă sau nu, dar, din 1998, calitatea sistemului de învăţământ a scăzut
Ministrul Educaţiei, Sorin Cîmpeanu, a declarat, luni seară, că Ministerul Educaţiei a fost cel care a propus revenirea la trimestre în structura anului şcolar, dar că urmează un proces de consultare şi de dezbatere pe această temă. Cîmpeanu a menţionat că, din 1998, de când au fost introduse semestrele, calitatea învăţământului a scăzut şi a crescut abandonul şcolar, potrivit News.ro.
About The Author
(Visited 4 times, 1 visits today)