Sănătatea mintală a elevilor, rezolvată tot de elevi. „Nu foarte mulți elevi din România au norocul să fie ascultați”, spune Alec Finta, creatorul aplicației „All Good”

Sănătatea mintală a adolescenților devine o prioritate gestionată chiar de tineri, în contextul în care sistemul public oferă prea puține soluții pentru anxietate, depresie sau bullying. Alec Finta, elev la Liceul Româno-Finlandez din București, a creat aplicația „All Good”, un spațiu digital sigur unde tinerii pot vorbi anonim despre problemele lor. Proiectul demonstrează cum tehnologia […]
About The Author
(Visited 1 times, 1 visits today)