Nevaccinații au voie în supermarketurile din mall. Prefectul Capitalei: Măsurile au intrat în vigoare duminică noapte

0
Bucureștiul a ajuns la cea mai ridicată incidență de la debutul pandemiei, iar valul cinci încă nu și-a atins vârful, potrivit specialiștilor. Duminică, aproape jumătate din totalul național de infectări s-au înregistrat în Capitală. Cu toate acestea, Guvernul a modificat unele din regulile antiepidemice care se vor aplica în următoarea lună și a eliminat o restricție – cea care privea accesul în supermarketurile din malluri pentru persoanele nevaccinate.

About The Author

(Visited 2 times, 1 visits today)

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *