Ministrul interimar al sănătății: Suntem într-o criză majoră. Sper să nu ajungem în situația în care nu mai avem soluții

0
Cseke Attila, ministrul interimar al sănătății, consideră că România se află într-o situație de „criză majoră” din cauza valului 4 al pandemiei de COVID, dar spune că încă mai sunt soluții la îndemâna autorităților pentru a asigura asistență persoanelor aflate în stare critică. Ministrul nu exclude însă și un scenariu pesimist și subliniază că în lipsa unei responsabilități a fiecărui individ, opțiunile sunt insuficiente.

About The Author

(Visited 5 times, 1 visits today)

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *