Locuitorii din Giurgiu ar putea rămâne fără căldură. Primarul face apel la Guvern: N-aș vrea să ne considerăm refugiați în propria țară

0
De marți, locuitorii din Giurgiu ar putea rămâne fără căldură. Primarul orașului, Adrian Anghelescu, cere ajutor de la guvern și spune că nu mai are fonduri pentru a subvenționa încălzirea. Singurele clădiri care vor mai primi agent termic sunt Spitalul Județean și instituțiile sociale. Edilul a explicat că pentru ultimele două luni a alocat pentru subvenționarea căldurii 16 milioane de lei, comparativ cu 5 milioane și jumătate, cât a cheltuit pentru toată perioada sezonului rece în 2021.

About The Author

(Visited 4 times, 1 visits today)

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *