Benzinăriile care au majorat artificial prețul vor rămâne fără veniturile obținute astfel. ANPC: Măsura asta e mai dură ca amenda
ANPC a început verificările la benzinării după cozile de ieri. Șeful instituției a declarat că proprietarii benzinăriilor care au vândut cu preț ridicat din stocurile vechi se fac vinovați de practici comerciale incorecte, iar banii obținuți prin creșterea artificială a prețului pot fi confiscați, ceea ce „ar putea fi o măsură mai dură decât o amendă de maximum 100.000 de lei”.
About The Author
(Visited 4 times, 1 visits today)