Fotografiile din trafic pot aduce amenzi usturătoare pentru cei care le postează pe rețelele sociale. Până la cât ajung sancțiunile

0
Distracția pe internet pe seama șoferilor care parchează mașinile în locuri interzise îi poate costa mii de lei pe cei care le postează pe rețelele sociale. Potrivit legii, dacă se vede clar numărul de înmatriculare, proprietarul mașinii are dreptul să depună o plângere la autoritatea care supraveghează prelucrarea datelor personale. Sancțiunea nu este deloc mică, și poate ajunge până la 30 de mii de lei. Mai grav este când în urma postării mașina este și vandalizată, pentru că pot fi cerute despăgubiri în instanță.

About The Author

(Visited 1 times, 1 visits today)

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *