BREAKING NEWS. Doi pacienți au murit și 18 au fost evacuați în urma unui incendiu la un spital suport COVID

UPDATE 05.45. Incendiul a fost lichidat, s-a manifestat într-un salon de la parterul clădirii, pe o suprafață de 20 de metri pătrați. Potrivit informațiilor de la fața locului, a început transferul pacienților către Spitalul Județean Prahova.

Doi pacienți de 74 și 75 de ani și-au pierdut viața în urma incendiului. Alți 18 pacienți au fost evacuați.


Pompierii militari acționează pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la spitalul suport COVID Movila Vulpii din Ploiesti. Potrivit primelor informații, focul se manifestă la parter pe o suprafață de 20 de metri pătrați, fără flacără cu degajare de fum.

Din primele informații, doi pacienți sunt decedați și alți 18 au fost evacuați. La ora 04:36 a fost pus în aplicare Planul Roșu Județean. La fața locului au fost mobilizate șase autospeciale de lucru cu apă și spuma, un echipaj de descarcerare și 20 ambulante SMURD și SAJ cu 57 de pompieri militari.

The post BREAKING NEWS. Doi pacienți au murit și 18 au fost evacuați în urma unui incendiu la un spital suport COVID appeared first on Aleph News.

About The Author

(Visited 4 times, 1 visits today)