Telefoanele unor angajați ai Departamentului de Stat al SUA au fost piratate cu un program de spionaj al unei companii israeliene

0
Telefoanele mobile a cel puțin nouă angajați ai Departamentului de Stat al SUA au fost piratate de un atacator necunoscut folosind un program sofisticat de spionaj dezvoltat de grupul NSO din Israel, potrivit a patru persoane familiarizate cu problema, relatează Reuters.

About The Author

(Visited 7 times, 1 visits today)

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *