Primele concluzii în ancheta tragediei de la Spitalul Târgu Cărbunești. Stația de oxigen nu era supravegheată de nimeni

0
Marcel Iacobescu, prefectul județului Gorj, a prezentat astăzi primele concluzii ale anchetei Corpului de Control al Prefecturii la Spitalul din Târgu-Cărbunești, după ce săptămâna trecută unitatea medicală a rămas fără oxigen trei ore, incident care a provocat mai multe decese în rândul pacienților ATI.

About The Author

(Visited 2 times, 1 visits today)

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *