Noul guvern al Olandei a fost învestit după zece luni de la alegeri. Mark Rutte rămâne prim-ministru

0
Noul guvern olandez, cel de-al patrulea condus de premierul Mark Rutte, a fost învestit luni, după un număr record de 299 de zile de la alegerile legislative şi după un an de când precedentul executiv al aceluiaşi om politic a fost constrâns să demisioneze, transmite Reuters.

About The Author

(Visited 4 times, 1 visits today)

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *