Armata norvegiană și-a luat adio de la avioanele F-16 cu un videoclip special. O parte din aeronave vor ajunge în dotarea României
Forțele aeriene ale Norvegiei au făcut un clip de adio pentru F-16. Aviatorii au mulțumit, în acest mod, aeronavei pentru cei peste 40 de ani de serviciu. Norvegia a primit primul F-16 în 1980. Acum, întreaga flotă a fost vândută, iar cea mai mare parte va ajunge în România. Regatul scandinav va fi apărat de acum încolo de F-35.
About The Author
(Visited 3 times, 1 visits today)